Přednáška Zdravý selský rozum pro dobu informační

Přednáška Zdravý selský rozum pro dobu informační  1 Vážení sousedé,
ve spolupráci s městem Buštěhrad a MAS Přemyslovské Střední Čechy si vás dovolujeme pozvat na přednášku

Zdravý selský rozum pro dobu informační – jak se vyznat v mediálním chaosu

Středa 22. listopadu 2023, 19 hodin

Zámek Buštěhrad, Revoluční 1, Buštěhrad

Vstup zdarma

Anotace:

Pro obyčejného člověka není snadné se v dnešní záplavě informací z médií a internetu vyznat. Najde se i řada takových, kteří se toho snaží zneužít. Jak si může každý z nás dát pozor, abychom nenaletěli na "falešné" zprávy?

Jak rozpoznat pravdu a lež o událostech kolem nás i ve světě? Kterým zdrojům informací můžeme důvěřovat? Kdo jsou původci záměrně lživých informací a co z toho mají?

To vše a mnohé další se dozvíte na besedě s Jaroslavem Valůchem, vedoucím projektů mediálního vzdělávání ve zpravodajské organizaci Transitions.

Dlouhodobě se věnuje oblasti využívání moderních komunikačních prostředků v krizových situacích, ověřování informací, posilování mediální gramotnosti a prevence násilí z nenávisti.

Spolupracoval s řadou iniciativ i institucí v regionech střední i východní Evropy, jihovýchodní Asie, Blízkého východu a severní Afriky.

Vytvořeno: 10. 11. 2023
Poslední aktualizace: 10. 11. 2023 11:24