Fotografická soutěž "Budečsko v obrazech"

Typ: ostatní
Fotografická soutěž "Budečsko v obrazech" 1 Před pár lety se zrodil nápad zorganizovat amatérskou fotografickou soutěž. A teď, v době covidové a v době iphonů se nám skvěle nabízí tuto soutěž vyhlásit a s pomocí nás všech i zrealizovat!

V důsledku proticovidových opatření máme více příležitostí chodit na kratší i delší procházky a pomocí mobilních aplikací v kapse zachytit prožité okamžiky a krásy naší obce. Mnozí z nás se tak stali vášnivými amatérskými fotografy, a proč toho nevyužít a nevyfotografovat nejen, co by se líbilo vám osobně, ale potěšilo by třeba i jiné?

Tak tedy tímto Obec Zákolany vyhlašuje amatérskou fotografickou soutěž „Budečsko v obrazech“ a to ve 2 věkových kategoriích:

1. kategorie: 0 – 12 let a 2. kategorie: 13 – 99 let

Téma: 1. příroda - krajina, fauna, flora

2. lidé – portréty, oslavy, svátky

3. architektura, památky a různé

Jak se soutěže zúčastnit?

Jak již téma soutěže napovídá, fotografovat lze vše, co se týká Budče a okolí (Zákolany, Trněný Újezd, Kováry). Každý, kdo se chce soutěže zúčastnit, nominuje 1, maximálně 2 své nejlepší fotografie za danou kategorii. Můžete tedy poslat 2 fotografie za jedno téma nebo maximálně 6 fotografií za všechna tři témata. Fotografie zašlete v elektronické podobě na adresu:

fotosoutez.zakolany@protonmail.com

a ke každé fotografii přidejte stručný popis, např. její název, případně odkud je nebo co Vás napadlo při focení daného okamžiku. Doporučený formát je JPEG, velikost do 10MB/1 fotografie. Pokud se vám nevejdou fotografie do jednoho mailu, můžete využít službu úschovny, případně poslat mailů více. Uzávěrka soutěže je 31. května 2021. Poté budou všechny fotografie vystaveny na webové stránce (odkaz bude na webu obce), kde budete moci hlasovat a vybírat tak nejkrásnější fotografie. O posouzení umělecké kvality požádáme odbornou porotu ve složení: Otto M. Urban, Filip Wittlich a Marek Višňovský. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 30. června 2021 a pokud to pandemická situace na podzim dovolí, mohli bychom zorganizovat i výstavu. Nejúspěšnější fotografie bychom rádi využili na nové pohlednice, webové stránky obce, nástěnný kalendář či do obecní kroniky.

Tak tedy „pojďme a foťme“!

V případě, že si nevíte rady se stažením a odesláním fotografií nebo jiných nejasností, obraťte se prosím na pracovnice OÚ nebo na tel. 602 118 564.

Vytvořeno: 8. 3. 2021
Poslední aktualizace: 8. 3. 2021 11:17